| Strona główna |

Patchwork

 

Patchwork to metoda szycia polegająca na zszywaniu małych kawałków tkanin. Powstała w epoce wiktoriańskiej w Anglii. Obecnie tym słowem określa się nie tylko metodę szycia lecz również wzory inspirowane tą techniką. W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie patchworkiem. Te oryginalne wzory spopularyzowały się nie tylko na tkaninach, lecz również na innych powierzchniach stając się elementem dekoracyjnym. Coraz większą uwagę zyskują dostępne od kilku lat na rynku płytki gresowe o patchworkowym wzornictwie. Dostrzeżono wielki potencjał w tym niebanalnym designie, gdyż nie tylko wzór lecz również sposób łączenia go może stanowić dodatkowy walor estetyczny. Płytki patchworkowe świetnie sprawdzą się zarówno w salonie gościnnym w mieszkaniu jak również w miejscach użyteczności publicznej takich jak hotele, eleganckie sklepy, restauracje, biura.

Producentem, w którego ofercie szczególne miejsce zajmują płytki o wzorze patchworku jest Fioranese. Kolekcje Cementine_Boho, Cementine Black&White, Cementine_Retro, Cementine_20 oraz Cementine_Evo zawierają wiele ciekawych propozycji zarówno pod względem wzorów, jak i kolorów.

Innym producentem oferującym patchworki jest Dado Ceramica. Serie Cementi oraz Cementine przedstawiają patchworki dostępne w formatach 20x20 oraz 31x31.

Z kolei włoski producent Refin w swojej kolekcji Frame proponuje płytki w formacie 60x60 - Majolica Modulo, Majolica Random, Carpet Modulo, Carpet Random, Geometric Random, Emilia Flower.

 

Fioranese Cementine_Boho

Fioranese Cementine_Boho

Fioranese Cementine_Black&White

Fioranese Cementine Black&White

Fioranese Cementine_20

Fioranese Cementine_20

Fioranese Cementine_Evo

Fioranese Cementine_Evo

Fioranese Cementine_Retro

Fioranese Cementine_Retro

Refin Frame

Refin Frame

Colorker Activ

Colorker Activ

Colorker District

Colorker District

Colorker Neolitick

Colorker Neolitick

Polis Levate

Polis Levante

Polis Slowood

Polis Slowood

Edimax Twenty

Edimax Twenty